دستور شریعتمداری برای واردات برنج در فصل برداشت+ سند/ خیز معاون اجرایی رئیس جمهور بر خلاف مصوبه هیئت دولت

[ad_1]

در حالی که بر اساس مصوبه هیئت دولت، هر گونه واردات برنج در فصل برداشت (اول تیر ماه تا مهر ماه) ممنوع است، اما شریعتمداری معاون اجرایی رئیس جمهور رئیس کارگروه تنظیم بازار، در نامه ای به وزیر جهاد کشاورزی خواست تا با نادیده گرفتن این مصوبه هیئت وزیران، نسبت به واردات برنج اقدام کند.

گروه اقتصادی: محمد شریعتمداری معاون اجرایی رئیس جمهور رئیس کارگروه تنظیم بازار در دهم تیرماه در نامه ای به حجتی وزیر جهاد کشاورزی، سازمان برنامه و بودجه کشور و سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولید کنندگان خواست تا ضمن لغو مصوبه هیئت وزیران مبنی بر ممنوعیت واردات برنج در فصل برداشت، نسبت به واردات برنج در فصل برداشت اقدام کنند.

دستور شریعتمداری برای واردات برنج در فصل برداشت+ سند/ خیز معاون اجرایی رئیس جمهور بر خلاف مصوبه هیئت دولت

به گزارش بولتن نیوز،  هیئت وزران در سال های گذشته در راستای حمایت از تولیدات داخلی و کشاورزان مصوبه ای داشت که در فصل برداشت واردات برنج ممنوع باشد.

 اما بر اساس نامه شریعتمداری منعی برای واردات برنج که از اول تیر ماه تا پایان مهر ماه ممنوع بوده، وجود ندارد و واردات در فصل برداشت برنج آزاد خواهد بود.

 این نامه شریعتمداری در حالی نوشته شده که از روزهای گذشته برداشت برنج در مزارع استانهای شمالی شروع شده ولی به علت واردات بیش از حد صورت گرفته بخشی از محصول سال گذشته کشاورزان هنوز به فروش نرفته است و برای فروش برنج جدید کشاورزان، خریدار آنچنانی وجود ندارد.

دستور شریعتمداری برای واردات برنج در فصل برداشت+ سند/ خیز معاون اجرایی رئیس جمهور بر خلاف مصوبه هیئت دولت

 نمایندگان سه استان شمالی بعد از اطلاع از این نامه شریعتمداری، نسبت به وی اعتراض کرده و در جلسه علنی روز سه شنبه 27 تیر ماه به رئیس جمهور تذکر دادند.

 این تذکر به امضای 25 نفر از نمایندگان مجلس رسیده بود که خواستار جلوگیری از واردات برنج در زمان برداشت این محصول شدند.

بر اساس این تذکر که در صحن مجلس قرائت شد، عبدالله رضیان نماینده مردم قائم‌شهر به همراه 24 نفر دیگر از نمایندگان به رئیس جمهور، ضرورت ممنوعیت واردات برنج در فصل برداشت این محصول را متذکر شدند.

 نمایندگان مجلس این اقدام معاون اجرایی رئیس جمهور را بر خلاف اقتصاد مقاومتی و شعار امسال که «اقتصاد مقاومتی: تولید- اشتغال» است، می دانند و در گفتگو با بولتن نیوز اعتراضات خود را بیان کردند.

 بولتن نیوز در روزهای آینده بخشی از این گفتگوها و اعتراض نمایندگان استانهای شمالی در خصوص این اقدام معاون اجرایی را منتشر خواهد کرد.

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *