«پینوکیو می‌خواهد بمیرد» در «باران»

[ad_1]

نمایشنامه «پینوکیو می‌خواهد بمیرد» به نویسندگی داریوش رعیت و کارگردانی احمدرضا حجارزاده، شنبه۳۱ تیرماه ساعت۱۹ در تماشاخانه باران اجراخوانی می‌شود.

به گزارش بولتن نیوز، اجراخوانی نمایشنامه «پینوکیو می‌خواهد بمیرد» به نویسندگی داریوش رعیت و کارگردانی احمدرضا حجارزاده، روز شنبه ۳۱ تیرماه ساعت ۱۹ در تماشاخانه باران روی صحنه خواهد رفت.

این اجراخوانی، دومین تجربه اجراخوانی حجارزاده پس از نمایشنامه «کبوتری ناگهان» نوشته محمد چرم‌شیر است که در سال‌های۹۳و۹۴ اجرا شد.

در خلاصه داستان این نمایشنامه آمده: پینوکیو خواب‌های پریشانی می‌بیند و آنها را برای پدر ژپتو بازگو می‌کند. او مدت‌ها پس از تبدیل‌شدن به آدم واقعی، از این اتفاق پشیمان شده و تصمیم می‌گیرد خود را در دریا غرق بکند.

حجارزاده در یادداشت کوتاهی درباره اجراخوانی خود آورده: آدم‌بودن این روزها دشوارترین کار دنیاست. جای تاسف است که هر روز بر شمارِ کرگدن‌های روی زمین افزوده می‌شود و حتا قهرمانان و افسانه‌های کودکی‌مان،که دورزمانی الگوی آدم‌شدن‌مان بودند، امروز از این‌همه جنایت و ریاکاری و خشم و خشونت به چنان نفرتی رسیده‌اند که عطای آدم‌بودن را به لقای آن بخشیده‌اند و زیستن در کالبد عروسکِ چوبی را خوش‌تر می‌بینند، حتا اگر برای بازگشت به گذشته، مجبور باشند از مسیر مرگ بگذرند، و همه‌ی حرفِ نمایش‌نامه‌ی «پینوکیو می‌خواهد بمیرد» همین است؛«از آدم‌بودن پشیمان شدم».

در این نمایش، پونه عبدالکریم‌زاده، علی نجفی، حسین کریمی‌راد، طاها محمدی، بارمان اهورا، مهدی ایمانلو و آرش صادقیان حقیقی بازی و خوانش نقش‌ها را بر عهده دارند.گیسو قارنی نیز در کنار نقش‌آفرینان، توضیح صحنه‌ها را می‌خواند.

دیگر عوامل اجراخوانی «پینوکیو…» عبارتند از: پرستو کیانی(گزینش افکت)، نسا بیگی(اجرای پوستر و بروشور)، آذین دشتی، ملیکا گل‌محمدی(دستیاران کارگردان)، ساناز دریایی(عکاس)، ندا ایزدی(روابط‌عمومی و تبلیغات).

علاقه‌مندان به تماشای این اجراخوانی می‌توانند روز شنبه ۳۱ تیرماه ساعت۱۹ به تماشاخانه باران واقع در خیابان انقلاب، ابتدای فلسطین جنوبی، پلاک۲۹۲ مراجعه کنند.

[ad_2]

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *